Projektowanie katalogów

Projektowanie katalogów

 
Zamów projekt katalogu!

Zleć nam projekt katalogu a następnie wydrukuj go u nas!

  • ponad 8 000 zrealizowanych projektów!
  • możliwość dostosowania i wyboru odpowiedniego rodzaju katalogu do aktualnych potrzeb
  • kreatywność graficzna oraz design na najwyższym poziomie i w cenach niższych, niż w agencjach projektowych!
  • dostosuj tryb projektowania katalogu do swojego budżetu
  • szansa realizacji zamówienia od pomysłu, przez projekt aż po wydruk katalogów w atrakcyjnych cenach
  • możliwość skorzystania z aż 10% rabatu na pierwsze zamówienie projektu katalogu!
Zamów projekt dla siebie

Projektowanie katalogów

Rozmiary i typy katalogów reklamowych

Ilość i tym samym czas pracy grafika uzależniony jest od wielu kwestii, jednak w przypadku katalogów firmowych są to format i typ produktu. Projektowanie katalogu szytego oznacza dla grafika maksymalną ilość stron na poziomie 60, klejonego czy spiralowanego już na poziomie 260. Zatem różnica w możliwościach projektu i druku jest naprawdę spora. W ofercie znajdą państwo łącznie 3 rodzaje katalogów: katalogi szyte, katalogi klejone oraz katalogi spiralowane. Każdorazowo występują w kilku formatach, od najmniejszego A6 (105 x 148 mm), przez najlepiej znany A4 (210 x 297 mm), aż po nietypowe DL (99 x 210 mm) czy kwadrat 210 x 210 mm. Każdy z rodzai wykorzystać mogą państwo do wielu celów reklamowych – jako katalog swoich produktów i usług, wydanie targowe, lokalny miesięcznik, zbiór ofert czy po prostu wydanie edukacyjne.

Kod rabatowy
 
Skorzystaj z okazji i oszczędź!

Kod rabatowy na projekt graficzny katalogu

Drukarnia OpenPrint.pl w ofercie posiada również inne usługi graficzne, od zaprojektowania logo po projekt ulotki czy teczki. Wszystkie posiadają dwa tryby zaawansowania – standard i premium oraz dwa tryby terminów – standard i ekspres.

Zatem, jeśli czas Cię goni, a pomysłów na projekt wciąż nie masz, poświęć swoją pracę właśnie nam. Aby ułatwić państwu podjęcie decyzji na profesjonalny i zarazem cenowo tani projekt graficzny, udostępniamy dla naszych klientów

kod rabatowy: Projekt10

Kod rabatowy upoważnia do zniżki -10% na projekt graficzny, należy go wpisać w polu Opis produktu, w formularzu zamówień projektu graficznego

Zamów projekt graficzny

 

 
Dowiedź się więcej!

Ile trwa projektowanie katalogów firmowych?

Czas, który dział graficzny poświęca na zaprojektowanie katalogu, ściśle uzależniony jest od ilości stron folderu. Katalog możesz zamówić już w podstawowej wersji 4+4 strony (4 to okładka, 4 wnętrze). Tutaj prace potrwają zdecydowanie krócej, zależnie od aktualnej ilości projektów, pierwszą propozycję możesz otrzymać do 3 dni roboczych od momentu rozpoczęcia prac nad broszurą. Jeśli katalog posiada więcej, niż 20 stron, czas ustalamy z Klientem indywidualnie.

Tutaj istotną rolę odgrywa również dokładność przygotowanych przez Klienta materiałów do stworzenia tego projektu. Jeśli firma posiada własną, ustaloną identyfikację wizualną, powinna ona zostać przedstawiona w materiałach do prac nad katalogiem. Projekty dla katalogów klejonych o dużych ilościach stron mogą trwać nawet kilka tygodni – zakładając, że na początek przedstawiamy państwu propozycję kilku stron, a później na podstawie zaakceptowanej koncepcji tworzymy kolejne.

Strony katalogu projektujemy w programach przeznaczonych do publikacji, czyli w przypadku naszego studio - program InDesign. Usprawnia pracę, a przede wszystkim skraca czas ładowania plików przy wielostronicowych publikacjach i pozwala na precyzyjne pasowanie elementów na sąsiadujących stronach katalogu. Nie praktykuje się projektowania wielu stron w programach do tego niedostosowanych. Przy tak dużych ilościach stron, jak 50, 150 czy nawet 250 używanie programu nieposiadającego przydatnych funkcji dla tworzenia długich publikacji znacznie wydłuża czas pracy, a stworzenie projektu katalogu klejonego w rozsądnym czasie staje się wręcz niemożliwe.

Ekspresowe projektowanie katalogów

Projekt a druk

Klienci często nie wiedzą, jaki format oraz jaką ilość stron katalogu wybrać. Projektowanie katalogów a następnie ich druk wymagają dużych nakładów czasu i często niemałych nakładów finansowych. Właśnie dlatego i projekt i druk katalogu powinny być uprzednio dobrze przemyślane. Format oraz ilość stron projektu uzależnić musisz od późniejszego przeznaczenia i ilości treści swojej publikacji. Jeśli będzie to lokalne wydanie informacyjne, dla zwiększenia przejrzystości treści, zalecać będziemy druk w formacie A4.

Jeśli katalog ma służyć za indywidualny organizer, polecimy katalog spiralowany w formacie nie większym, niż A5 (148 x 210 mm), aby każdy użytkownik mógł go wygodnie przenosić i przechowywać. Musisz sobie także uzmysłowić odniesienie projektu do efektów w druku – nie decyduj się na obrazy niskiej jakości, ozdobne teksty w dużych ilościach, które sprawią kłopot czytelnikowi, czy po prostu małe fonty, których odbiorca nie będzie w stanie rozczytać.

Tryby realizacji katalogów
 
Dowiedz się więcej!

Projekt katalogów - tryby realizacji

Zależnie od Twoich wymagań względem zaawansowania graficznego i terminu realizacji katalogu, oddajemy do wyboru kilka trybów projektowania folderów. Możesz zdecydować się na projekt standardowy, który nie będzie wymagał od działu graficznego zaawansowanych prac graficznych. Projekt standardowy obejmie zaprojektowanie okładki w cenie 115 zł i każdej strony katalogu w cenie 32 zł/str.

Jeśli czasu na zrealizowanie katalogu pozostało Ci naprawdę mało, ustal z nami nieco szybszy termin realizacji, gdzie cena za usługę projektowania wzrośnie o około 30%. Jeśli Twój katalog ma posiadać nieco bardziej zaawansowane graficznie elementy, zdecyduj o zainwestowaniu w projekt opisany jako Premium.

Ten również występuje w dwóch trybach terminowych – standard oraz ekspres i poprzez rozwinięty charakter projektu, związany będzie z nieco wyższymi kwotami, już od 50 zł/str. Pamiętaj jednak, że każda dodatkowa strona katalogu, to większa ilość pracy graficznej. Katalogi zatem, zależnie od ilości stron, muszą posiadać tryb indywidualnego uzgadniania terminów realizacji a każda modyfikacja projektu może go oddalać.

Tylko przez ograniczony czas będziemy udostępniać nasz kod rabatowy: DobryProjekt, które daje -10% na projekt graficzny! Nie zwlekaj i zamów już teraz!

Zamów projekt